افتتاح سامانه خدمات بانکی نابینایان در بانک تجارت مشهد و یاسوج

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، باجه ویژه ارائه خدمات بانکی به نابینایان و کمبینایان در شعبه احمدآباد بانک تجارت مشهد و امام خمینی یاسوج افتتاح شد.  به گزارش وبسایت نابینایان شرکت پکتوس در آئین افتتاح این باجه در شعبه احمدآباد مشهد، محمود منصوری، مدیر امور شعب استان خراسان رضوی با اشاره به اقدامات بانک تجارت برای دسترسی آسان نابینایان و کم بینایان به خدمات بانکداری الکترونیک گفت: بانک تجارت در راستای گسترش خدمات خود برای آحاد مردم، تصمیم گرفت این خدمات را برای افراد دارای آسیب بینایی نیز فراهم کند. طرح اولیه، چهار ماه پیش در دو شعبه بانک تجارت در تهران افتتاح شد و این جانب به محض اینکه از امکانات این سامانه مطلع شدم، مجوز راه اندازی سامانه بانکی نابینایان در مشهد را نیز گرفتم و بعد از تهران، مشهد اولین شهری در سطح کشور بود که به این سامانه مجهز شد.

منصوری ادامه داد: در این باجه،  امکان دسترسی آسان به کلیه خدمات شعبه‌ای برای شهروندان نابینا با استفاده از نمایشگرهای بریل و نرم افزار گویا فراهم شده و امیدواریم این باجه باعث تسهیل در امور بانکی نابینایان و کم بینایان شود.

وی افزود: مشتریان نابینا و کم‌بینا برای استفاده از خدمات این باجه به هیچ وجه نیاز به حضور همراه نداشته و می‌توانند کلیه عملیات بانکی همچون افتتاح حساب، واریز وجه، تکمیل تقاضای اعطای تسهیلات و … را با استفاده از دستیار صوتی و چاپگرهای بریل شخصا به انجام رسانند.

منصوری در پایان بیان داشت: از جامعه نابینایان تقاضا داریم نقاط قوت و ضعف این سامانه را به ما گزارش دهند و چنانچه این سامانه استقبال نابینایان مشهد را در پی داشته باشد، شعبات دیگر بانک تجارت در مشهد را به این سامانه مجهز خواهیم کرد.

در این مراسم که با حضور دکتر فیروزی معاونت امور توانبخشی بهزیستی استان خراسان رضوی، جلالی کارشناس نابینایان بهزیستی استان، قلیزاده رئیس انجمن شهید جلیلیان مشهد، رضایی مدیر عامل جامعه نابینایان، حیدریان کارشناس نابینایان آموزش و پرورش استثنایی و چند تن از کارشناسان و مدیران مراکز آموزش نابینایان استان خراسان رضوی برگزار شد، برای چند تن از نابینایان حاضر در جلسه با مبالغ اهدایی از طرف مدیریت افتتاح حساب بعمل آمد.

افتتاح سامانه خدمات بانکی نابینایان در یاسوج

همزمان با استان های خراسان رضوی و تهران، مراسم رونمایی از سامانه خدمات بانکی ویژه نابینایان در بانک تجارت شعبه امام خمینی یاسوج با حضور مدیر، معاونان شعب بانک  و همچنین مدیران شعب این بانک در یاسوج برگزار شد.

محسن ده محسنی مدیر شعب بانک تجارت استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: خوشحالیم در زمینه ارائه خدمات بانکی به نابینایان پیشقدم هستیم و امیدواریم، بخشی از مشکلاتی که پیش از این گریبان گیر این قشر بود مرتفع شود.

ده محسنی اضافه کرد: جا دارد در همین جا از زحمات و همکاری جناب آقای مقدم مدیر عامل محترم، قائم مقام ایشان جناب آقای حق وردی و همچنین جناب کاظم پور مدیر روابط عمومی بانک تجارت ایران به دلیل همکاری ها و مساعدت فراوان در زمینه رونمایی از این سامانه و دیگر زحمات آنان تشکر و قدردانی نمایم.

در ادامه این مراسم، خسروی مدیرعامل انجمن نابینایان یاسوج ضمن تشکر از مدیر عامل بانک تجارت ایران، توضیحاتی در ارتباط با نحوه کارکرد این سامانه و چگونگی دریافت و پرداخت وجه، ارائه داد.

خسروی با بیان اینکه اگر این سامانه در میان نابینایان به خوبی جا بیفتد اتفاق بزرگی برای نابینایان رخ خواهد داد، پیشنهاد داد: سامانه ویژه نابینایان بسیاری از مشکلات بانکی این قشر را مرتفع خواهد کرد و پیشنهاد می شود، بستری فراهم شود تا پرداخت اقساط تسهیلات نابینایان با این سامانه انجام شود.

خسروی در ادامه افزود: متاسفانه بسیاری از نابینایان استان ما با خط بریل و کارکرد این سامانه آشنایی ندارند، که تقاضا داریم بانک تجارت جهت آموزش نابینایان، همکاری نماید.

ده محسنی، مدیر شعب بانک تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز جهت آموزش و ارائه سرویس ایاب و ذهاب به نابینایان استان قول مساعد داد.

در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه خدمات بانکی ویژه نابینایان در یاسوج، غلام مهدی فر، رئیس حوزه حراست بانک تجارت به خبرنگاران گفت: با توجه به گسترش روز افزون، موضوعاتی از قبیل کلاهبرداری و سواستفاده افراد سود جو، خصوصا از بستر شبکه بانکی، راه اندازی سامانه بانکی نابینایان در سطح شعب بانکی می تواند به ارتقاء سطح امنیت و صیانت از اموال و دارایی های نابینایان در سطح جامعه کمک شایانی کند.

مهدی فر ادامه داد: این احتمال وجود دارد این عزیزان بعضا بهنگام انجام خدمات بانکی  ناآگاهانه در دام افراد سود جو قرار گرفتار شوند که استفاده از این سامانه توسط نابینایان، امنیت فراوانی برای اموال آنان ایجاد می کند.

افتتاح باجه‌ ویژه نابینایان در مراکز کلیه استان‌ها

بانک تجارت پیش ازاین ، واحدهای بانکی ویژه نابینایان و کم بینایان را در شعب فرهنگسرای بهمن و دروس تهران ، همچنین احمدآباد مشهد راه‌اندازی کرده و افتتاح این باجه‌ها در مراکز کلیه استان‌ها را در برنامه خود دارد.

گفتنی است، راه اندازی این سامانه توسط شرکت دانش بنیان پکتوس و با همکاری انجمن نابینایان ایران صورت گرفته است.

 

 
 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت