وبسایت فروشگاه مجازی شهروند توسط شرکت پکتوس برای نابینایان دسترس پذیر شد

 

پنج شنبه 18 مهر ماه 1398

در آستانه روز جهانی نابینایان، شرکت شهروند از اولین سامانه خرید مجازی نابینایان با هدف بهبود خدمات رسانی به افراد نابینا و کم بینا رونمایی کرد.
نابینایان مانند همه شهروندان برای فعالیت اجتماعی خود نیازمند امکانات هستند، این مسئله در کشورهای پیشرفته به عنوان یک اصل دیده می‌شود و در بیشتر خیابان‌ها و مکان‌های عمومی می‌‌توان نمونه‌هایی از معابر ویژه نابینایان را مشاهده کرد که در کشور ما این وضعیت نیازمند توجه بیشتری است.
نامناسب بودن محیط شهری، نابینایان را در استفاده از فضاهای عمومی مانند پارک‌ها و فروشگاه ها و حضور فعال و پررنگ در اجتماع محروم کرده و در عمل آنان را به خانه‌نشینی و دوری گزیدن از اجتماع ترغیب می‌کند.
بر همین اساس، شرکت پکتوس در ادامه پروژه های مربوط به دسترس پذیری سایت ها و درگاه های اینترنتی برای نابینایان، اقدام به مناسب سازی سایت فروشگاه شهروند به نشانی www.shahrvand.ir کرده است.
این اقدام در حالی صورت گرفت که در زمینه خرید حضوری نیز سامانه خرید فروشگاهی ویژه نابینایان برای اولین بار در اسفندماه سال ۹۶ در فروشگاه بیهقی شهروند و دومین سامانه فروشگاهی ویژه نابینایان مهرماه سال ۹۸ در شعبه بوستان شهروند افتتاح شد.
نخستین سامانه خرید اینترنتی ویژه نابینایان، با حضور مسعود سریع القلم مدیر عامل شرکت شهروند، علی اکبر جمالی رئیس انجمن نابینایان ایران، مهندس سعید صادقپور مدیرعامل و رامین فرجاد رئیس هیأت مدیره شرکت پکتوس، خوانینزاده مدیر مجتمع رودکی و برخی از کارشناسان این مؤسسه، مهندس هادیانفر مدیر فروشگاه مجازی شهروند و جمعی از نابینایان به صورت رسمی به بهره برداری رسید.
شرکت شهروند که همواره در انجام مسئولیت های اجتماعی خود ﮔﺎﻣﻬﺎی ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ و ﻣؤﺛﺮی را بر می دارد، در راستای سیاست های شهردار تهران در خصوص توجه ویژه به افراد توانخواه اقدام به مناسب‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات فروشگاهی خود به منظور استفاده معلولین به ویژه نابینایان نموده است.
فروشگاه مجازی شهروند که با پشتوانه مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند توانسته با خدمات رسانی سریع و ارائه تنوع بالای کالا در مدت زمانی کوتاه، جایگاه ویژه ای میان شهروندان در زمینه فروش اینترنتی به دست آورد، این بار در آستانه روز جهانی نابینایان با افتتاح سامانه خرید اینترنتی مناسب هموطنان نابینا، گام موثری در حمایت از این قشر از شهروندان بر داشته است.
با افتتاح سامانه خرید مجازی ویژه نابینایان در فروشگاه مجازی شهروند، وب سایت فروشگاه اینترنتی این شرکت با خدمات مشاوره ای شرکت دانش بنیان پکتوس با دسترس پذیر کردن خدمات و امکانات ویژه برای نابینایان شرایطی را فراهم کرده تا این شهروندان نیز بتوانند همچون سایر مردم، از آن استفاده کنند.

امیر سرمدی مسئول روابط عمومی شرکت پکتوس، در مراسم رونمایی از افتتاح وبسایت اینترنتی فروشگاه شهروند برای نابینایان، اقدام به خرید چندین قلم کالا کرد تا نابینایان نیز از این پس بتوانند مانند سایر مردم از وبسایت این فروشگاه کالا های مورد نیاز خود را ثبت و سفارش دهند.

دانلود ها
 
 
 
 
 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت