شعبه هفت تیر بانک اقتصاد نوین به سامانه خدمات بانکی نابینایان تجهیز شد

دوشنبه 29 مهر 1398 

سامانه خدمات بانکی نابینایان که با هدف تسهیل دسترسی خدمات برای نابینایان طراحی شده است، در شعبه میدان هفت‌تیر بانک اقتصاد نوین افتتاح شد.
در مراسم رونمایی از این سامانه، محمد ربیعزاده معاون کسب و کار بانک اقتصاد نوین، علی اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان ایران، سعید صادقپور مدیرعامل شرکت پکتوس، محمد خوانینزاده مدیر مرکز نابینایان رودکی و علی صابری عضو سابق شورای شهر تهران و از حقوقدانان نابینا حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه سامانه خدمات بانکی نابینایان که به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید برگزار شد، محمد ربیعزاده معاون کسب و کار بانک اقتصاد نوین ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید گفت: جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفری نابینایان کشور باید مورد توجه قرار گیرند. وی با اشاره به رویکرد بانک اقتصاد نوین در ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی، گفت: بانک اقتصاد نوین ارائه خدمات بانکی با کیفیت به آحاد مردم جامعه را رسالت خود می‌داند. ما قصد داریم خدمات خود را نه تنها در سطح شعب بلکه در سایر خدمات غیر حضوری نیز برای نابینایان دسترس پذیر کنیم.

در ادامه علی اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان ایران ضمن تقدیر از بانک اقتصاد نوین گفت: این یکصد و شصت و سومین شعبه بانک مناسب سازی شده برای نابینایان است و ما از بانک اقتصاد نوین انتظار داریم حداقل در هر مرکز استان یک شعبه را به این سامانه تجهیز کند.
مهندس صادقپور مدیرعامل شرکت پکتوس طراح و تولید کننده سامانه خدمات بانکی نابینایان نیز گفت: تا به حال ۱۶۳ شعبه از ۲۲ بانک کشور برای نابینایان به سامانه خدمات بانکی تجهیز شده و حدود ۳۰ شعبه دیگر نیز به زودی به این جمع اضافه خواهد شد.
صادقپور با اشاره به دسترس پذیری سایر خدمات بانکی از جمله همراه بانک، اینترنت بانک و دسترس پذیری عابر بانک ها گفت: این خدمات نیز قابلیت دسترس پذیری کامل برای نابینایان را دارد و شرکت پکتوس آماده است در این حوزه ها نیز خدمات مشاوره ای به بانک اقتصاد نوین ارائه دهد.
با استفاده از سامانه خدمات بانکی نابینایان، مشتریان نابینا بدون نیاز به حضور همراه مي توانند، فرم هاي درخواست انواع عمليات بانکي مانند: افتتاح حساب، دريافت وجه، واريز وجه، خدمات کارت و …، را با استفاده از ورودي و خروجي هاي صوتي و بريل تکميل نموده، سپس فرم هاي تکميل شده توسط چاپگر باجه پرينت و براي انجام عمليات در اختيار مسئول مربوطه قرار مي‌گيرد.
سامانه خدمات بانکی نابینایان شامل دستگاه برجسته نگار و نرم افزار فرم های بانکي است که داراي صفحه کليد و نمايشگر بريل بوده و تكميل فرم هاي بانكي با استفاده از صفحه كليد توسط نابينايان انجام مي شود.
همچنین، نرم افزار فرم های بانکی روی رايانه باجه نصب شده و خروجي صوتي فارسي روي تمامي قسمت هاي فرم هاي بانکي فعال است.
در پایان مراسم افتتاحیه بانک اقتصاد نوین، از خدمات این سامانه به صورت نمادین رونمایی شد.
بانک اقتصاد نوین شعبه میدان هفت تیر با کد ۱۸۸ آماده ارائه خدمات بانکی به نابینایان است.

 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت