بيانيه كنگره جهاني بريل 2011
اتحادیه جهانی نابینایان
شورای جهانی بریل
کنگره بریل 21
آلمان 2011
کنگره جهانی بریل در تاریخ 28 الی 30 سپتامبر 2011 در لایپزیک آلمان با شرکت بیش از 400 نفر از نمایندگان 50 کشور شرکت کننده برگزار گردید.
کنگره برای  تجلیل از نقش بریل در به حداکثر رسانی استقلال در شئون  مختلف زندگی, امکان دسترسی به اطلاعات با لمس کردن و ایجاد ساختاری برای خلاقیت و افزایش دسترسی و گسترش استفاده بریل منعقد گردید.
کنگره نتیجه گیری می کند که بریل یکی از اساسی ترین راههای دسترسی به اطلاعات برای نابینایان در سراسر دنیا بوده و متذکر می شود که معاهده سازمان ملل در خصوص حقوق افراد با معلولیت با حق دسترسی به اطلاعات و نیاز به آموزش باکیفیت بریل  درهم آمیخته است.
کنگره از تمامی اعضا دعوت می کند تا با همکاری هم دسترسپذیری بریل را افزایش, جایگاه و نقش  آن را در جامعه ارتقا و امکان دسترسی همگان را به آن به نحو مثبتی بهبود دهند.
کنگره از محققان و نوآوران برای همکاری در جهت رسیدن به  راه حل های قابل دسترس پذیری برای حمایت  استفاده از بریل در سراسر جهان و با تاکید خاص بر تکنولوژی های قابل دسترس بریل در حیطه های آموزش بریل, اشتغال موفق, مهارتهای زندگی مستقل علاوه بر ایجاد امکان خواندن و نوشتن سریع بریل دعوت بعمل می آورد.
کنگره از تمامی کشورها درخواست میکند تا معاهده حقوق افراد با معلولیت را تصویب کرده و در جهت اجرای مواد آن از جمله مواردی که به حق دسترسی به اطلاعات و تسهیل در استفاده از استانداردهای  بالاتر در آموزش بریل قدم بردارند
 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت