تسهیل در ارائه خدمات بانکی به نابینایان از سوی بانک شهر

حسین محمدپورزرندی خبر داد:
تسهیل در ارائه خدمات بانکی به نابینایان از سوی بانک شهر

نخستین شعبه مجهز به امکان ارایه خدمات بانکی ویژه روشندلان به منظور تسهیل دسترسی این قشر از جامعه از سوی بانک شهر رونمایی شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با اشاره به بهره‌برداری از نخستین شعبه مجهز به خدمات بانکی ویژه روشندلان، با تاکيد بر اينکه خدمت‌رساني به این عزیزان از وظایف این بانک است، گفت: هدف از تاسيس بانک شهر اين است که بتواند زمينه‌هاي لازم براي توسعه عمران شهر را فراهم آورد و در این خصوص افزايش کيفيت زندگي در کلانشهرها و شهرهاي مختلف کشور در اولويت برنامه‌هاي ما قرار دارد.
پورزرندي در ادامه با تاکید بر این‌ که بانک شهر، بانک شهروندی است و معلولان نیز در این حوزه مورد توجه ما قرار دارند، ابراز امیدواری کرد تا در ساير کلانشهرها نيز سهولت دسترسي در شعب براي این قشر از جامعه به‌زودي فراهم شود.
پورزرندي خاطرنشان کرد: پروژه‌هاي شهري کلانشهرها به نسل آينده و مردم کشور متعلق است و در همین زمینه بانکداری با محور مسئولیت اجتماعی و با رویکرد بانکداری اجتماعی در دستور کار بانک شهر قرار دارد.
نخستین شعبه مجهز به خدمات بانکی مورد نیاز روشندلان به صورت آزمایشی در شعبه ولیعصر- ونک بانک شهر رونمایی و این امکانات در دو شعبه میدان ولی‌عصر و مقدس اردبیلی نیز در دست اجراست.
بر این اساس، سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب، شامل دستگاه برجسته‌نگار و نرم‌افزارهای بانکی است. این دستگاه، دارای صفحه کلید و نمایشگر بریل بوده و تکمیل فرم‌های بانکی با استفاده از صفحه کلید توسط نابینایان انجام می‌شود. همه نوشتار موجود در فرم‌های بانکی از طریق نمایشگر بریل دستگاه برجسته نگار به صورت لمسی قابل خواندن برای نابینایان است.
همچنین نرم‌افزار فرم‌های بانکی روی رایانه باجه نصب شده و خروجی صوتی فارسی روی تمامی قسمت‌های فرم‌های بانکی فعال است.
مشتریان نابینا با استفاده از سامانه ویژه و بدون نیاز به حضور همراه، فرم‌های درخواست انواع عملیات بانکی را مانند افتتاح حساب، دریافت وجه، واریز وجه، خدمات کارت و ...، با استفاده از ورودی و خروجی‌های صوتی و بریل تکمیل کرده، سپس فرم‌های تکمیل شده توسط چاپگر باجه پرینت و برای انجام عملیات در اختیار مسئول باجه قرار می‌گیرد.

1394/10/30

لینک خبر:

http://shahr-bank.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=143&newsview=1338

 
 
 
 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت