کارگاه آشنائی والدین فرزندان نابینا و کم بینا با رایانه و نرم افزارهای ویژه نابینایان

رایانه و دیگر محصولات هوشمند از جمله پدیده‌هایی هستند که در دو دهه‌ی پایانی قرن بیستم پا به زندگی افراد کم بینا و نابینا گذاشتند و خلاف واقع نیست اگر بگوییم انقلابی در زندگی این گروه به وجود آوردند. امروزه این افراد وارد عرصه‌هایی می‌شوند که چند دهه پیش، حتی تصورش هم امری محال به نظر می‌رسید. دنیای تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است.

نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزار‌های موجود، به روز می‌شوند و افزون بر این، ابزار‌های تازه‌ای تولید می‌شود. شاید آشنایی با این امکانات تازه بتواند افق روشن‌تری را از آینده‌ی زندگی نابینایان و کم‌بینایان فرا‌روی والدین این افراد بگذارد. شرکت پکتوس، بر آن شده تا طی کارگاهی چهار ساعته، ویژه‌ی والدین کودکان و نوجوانان نابینا و کم‌بینا، تکنولوژی‌های روز دنیا در خصوص آموزش، مطالعه، بازی و سرگرمی ویژه‌ی افراد دارای آسیب بینایی را به والدین این کودکان و نوجوانان معرفی کند.

در این کارگاه، ابتدا توضیحات مفصلی به همراه عکس و فیلم در باره‌ی تکنولوژی‌های روز در اختیار والدین قرار خواهد گرفت. سپس در تایمِ آموزش، نحوه‌ی تجهیز رایانه‌ی منزل، به گونه‌ای که برای کودک و نوجوان نابینا و کم‌بینا هم قابل استفاده باشد، تدریس خواهد شد. در پایان ساعتِ آموزشی، والدین قادر خواهند بود به طور مستقل رایانه‌ی منزل خود را با برنامه‌های کمکی ویژه‌ی افراد دارای آسیب بینایی تجهیز کرده و تنظیمات متناسب این افراد را در هر کدام از برنامه ها اعمال کنند تا فرزندانشان هم بتوانند از رایانه‌ی منزل استفاده کنند. در پایان جلسه هم پرسش و پاسخ در خصوص رایانه و مسائل مرتبط با استفاده‌ی افراد نابینا و کم‌بینا از آن، انجام خواهد شد.

 

 کارگاه آشنائی والدین فرزندان نابینا  و کم بینا با رایانه و نرم افزارهای ویژه نابینایان بصورت رایگان در نیمه دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد, داوطلبین جهت ثبت نام فرم مربوطه را در  اینجا  حداکثر تا تاریخ دهم شهریور ماه تکمیل نمایند.

 

 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت