معرفی شرکت پکتوس جهت دریافت جایزه یونسکویی امیر جابر احمد آل صباح

معرفی شرکت پکتوس جهت دریافت جایزه امیر جابر احمد آل صباح در خصوص توانمندسازی معلولین از طریق فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی

در راستای اهداف راهبردی یونسکو به ویژه در بخش اطلاعات و ارتباطات ،یونسکو درصد است که با بکارگیری هرچه بیشتر فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات ،موانع دسترسی به اطلاعات و دانش را از میان برداشته واز سویی با اشاعه آموزش و ترغیب مشارکت همگان “ایجاد جوامع دانش مدار ،فراگیر و منسجم “را محقق سازد.
با این رویکرد در برنامه های یونسکو به سازمان یا موسسه یا افرادی که سهمی بسزایی در توسعه آموزش کیفی برای افراد ناتوان (معلولین ) و ارتقاءآگاهی های عمومی نسبت به حق افراد ناتوان ایفا نموده اند جایزه امیر جابر احمد آل صباح اعطا می گردد این جایزه هردوسال یکبار با حمایت دولت کویت به فعالیت‌های توانمند سازی معلولین اختصاص یافته که مبلغ آن ۴۰۰۰۰ دلار امریکا ست.براساس قواعد و دستور العمل اعطاء این جایزه ، مستندات ارسالی کاندیدا توسط هیات داوران بررسی وبنابر توصیه این هیات مدیرکل یونسکو برنده یا برندگان این جایزه را انتخاب میکند.
در فراخوان جایزه امیر جابر در سال ۲۰۱۶ اعلام شد کاندیدا باید مستندات مربوط به کاندیداتوری خود را در ۳ محور ذیل ارائه کنند :
۱ـ تنظیم سیاست‌ها و دستور العمل ها در زمینه بکارگیری فناوری‌های نوین برای معلولین
۲ـ توسعه راه‌حل‌ های دیجیتال از جمله ابزار و منابع مورد نیاز
۳ ـ ظرفیت‌سازی و تقویت نیروی انسانی به‌منظور ایجاد و استفاده از راه‌حل‌های دیجیتالی با هزینه مناسب در وضعیتی پایدار

درایران پس از انتشار فراخوان جایزه ، “شرکت دانش بنیان پکتوس ” تولید کننده تجهیزات رایانه ای ویژه نابینایان در ایران با ارائه مستندات از اقدامات انجام شده در زمینه توانمند سازی نابینایان بر مبنای فناوری اطلاعات کاندید دریافت این جایزه شد که ا ز کشورمان برای دریافت این جایزه معرفی گردید .

شرکت دانش بنیان پکتوس تولید کننده تجهیزات رایانه ای ویژه نابینایان در ایران از سال ۱۳۷۰ تاکنون در زمینه توانمند سازی نابینایان بر مینای فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده و تا کنون موفق به ثبت ۱۰ اختراع در این زمینه شده است. . عمده محصولات فناورانه این شرکت عبارتند از نرم افزار تبدیل متن به گفتار فارسی – صفحه کلید و نمایشگر لمسی بریل – سیستم انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان – سامانه خدمات بانکی نابینایان – سامانه نابینایان برای موزه ها که در زمینه دسترس پذيري متون نوشتاری ،آموزش مفاهيم تصويري،آموزش مهارتهاي رايانه ،تحرك، جهت يابي و اشتغال نابینایان فارسی زبان کمک شایانی نموده است .

 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت