بهره مندي نابينايان شهر از جي پي اس

به گزارش ايران سپيد علی صابری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان این مطلب تصریح کرد: اگر شهرداری زمینی را به بهانه تبدیل کردن به فضای سبز از شهروندان خریداری کرده و پس از آن شاهد ساخت و ساز در این زمین ها باشیم، باید جلو این ساخت و سازها گرفته شود. 

وی افزود: از نظر حقوقی مردم می توانند در صورتی که اتفاق این چنینی برای زمینشان افتاد، شکایت خود را اعلام کنند و این شکایت حق آنها خواهد بود. 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه «مسؤولان شهرداری نباید به دنبال سود آوری باشند» خاطرنشان کرد: شهرداری محلی برای سود آوری نیست که مسؤولان آن بخواهند از طریق تغییر کاربری زمین ها، به سود دست پیدا کنند. 
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده برای بهبود شرایط تردد نابینایان در پایتخت اظهارکرد: مقرر شده امکانات استفاده نابینایان از جی پی اس فراهم شود تا از این طریق، این قشر بتوانند در تردد های خود مشکلات کمتری داشته و به نوعی شهر برای آنها نیز قابل بهره باشد. 
صابری خواستار نصب علائم ویژه برای قشر نابینا در معابر شهر تهران شد و اذعان کرد: یکی از راهکارهای مناسبی که می تواند تا حدود زیادی به مشکلات نابینایان شهر کمک کند، تجهیز معابر به علائم و بلندگوهایی است که می تواند کمکی برای قشر نابینا باشد. 
وی تاکید کرد: با وجود اقداماتی که تاکنون برای تبدیل شدن شهر تهران به شهر «دوست دار» معلول، سالمندان و کودکان شده، اما؛ هنوز شاهد ضعف های زیادی در این رابطه هستیم و باید برای مناسب سازی معابر پایتخت اقدامات جدی تری در دستور کار متولیان شهری قرار گیرد. 

 
پیوند ها     پرسش و پاسخ
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت